Autorádio s bluetooth Pioneer MVH-S510BT- Výkonné a zcela nové autorádio Pioneer MVH-X510BT v sobě spojuje vysokou kvalitu zvuku s rozsáhlými možnostmi Bluetooth a atraktivním, hladkým designem. Toto rádio je plně kompatibilní se Spotify, což umožňuje pohodlné streamování hudby z vašeho chytrého telefonu - Android nebo Apple iOS. Bluetooth umožňuje bezdrátové handsfree hovory. K autorádiu lze připojit současně 2 mobilní telefony. K autorádiu se můžete také připojit přes chytrou aplikaci v chytrém telefonu a tím ovládat některé užitečné funkce.
- Autorádia se rozdělují na 2 základní velikosti, autorádia 1DIN a autorádia 2DIN.
Autorádia velikosti 1DIN - přesné rozměry včetně plechového rámečku, kam se autorádio zasouvá jsou 184 x 53 mm, vnější rozměry značkového 1DIN autorádia pak jsou 188 x 59 mm. 2DIN autorádia známe z novějších vozidel, klasický příklad je VW Golf IV s navigací. Rozměry 2DIN autorádia bez plechového rámečku jsou 180 x 101 mm, venkovní rozměry značkového 2DIN autorádia jsou pak 189 x 119 mm. - Výkon autorádia - Výkon autorádia uváděný v maximálních hodnotách. Jedná se tedy o hodnotu MAX. Výkon interního zesilovače autorádia. RMS výkon autorádia se dnes pohybuje od 17 - 30W RMS na kanál.
- Podporované formáty přes USB vstup - MP3, WMA, WAV, Flac, AAC
- USB vstup - USB vstup autorádia se používá na připojení USB flash disku nebo chytrého telefonu. Dnes je přehrávání hudby přes USB nejpopulárnější formou poslechu hudby v autě. USB vstup může být přední (na čelním panelu autorádia) nebo zadní (zezadu na kabelu).
- Integrované Bluetooth - Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. K autorádiu se zabudovaným Bluetooth lze připojit např. mobilní telefon. Většina autorádií pro rok 2017 a novější umí přes Bluetooth hudbu i bezdrátově streamovat (přehrávat) -> funkce A2DP.
- Audio Streaming přes Bluetooth - A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) je profil Bluetooth, který umožňuje bezdrátový přenos stereo zvuku ze zdroje A2DP, typicky mobilního telefonu nebo počítače, k A2DP přijímači (autorádio). Tato zařízení obvykle také podporují profil AVRCP.
- aximální počet registrovaných telefonů v autorádiu - 5, Autorádia umožňující registraci více mobilních telefonů. Mezi zaregistrovanými telefony je pak možno si vybírat.
- Počet mobilních telefonů připojených současně - 2, Možnost připojení x telefonů na 1 autorádio současně. Obvykle je dnes možné připojit 2 mobilní telefony přes Bluetooth současně.
- Externí mikrofon součástí balení - Externí mikrofon se zapojuje ze zadní strany autorádia do vstupu označeného "MIC". Externí mikrofon pro ideální kvalitu zvuku při telefonním hovoru doporučujeme umístit na levý sloupek „A" v místě, kde na sebe navazuje „A" sloupek a stropnice. Velmi dobrá pozice k umístění externího mikrofonu je také u centrálního zpětného zrcátka.
- RCA výstupy, lidově řečeno "cinche", se využívají k připojení externího zesilovače nebo aktivního subwooferu. Aftermarket autorádia jsou zpravidla vybavena 1 až 3 páry RCA výstupů. Využívá se FRONT (přední), REAR (zadní) a SUB (subwoofer).
Záleží také, kolika voltovými výstupy je autorádio vybaveno. 2V výstupy mají základnější modely autorádií, 4V a více pak dražší jednotky. Čím vyšší udaná hodnota, tím jsou kladeny menší výkonové nároky na externí zesilovač a roste kvalita zvuku. - Made for Apple iPod & iPhone - Při propojení Apple zařízení k autorádiu lze hudební aplikace ovládat pomocí autorádia samotného, myšleno základní běžné funkce.
- Spolupracuje s OS Android - Po připojení chytrého telefonu s operačním systémem ANDROID lze autorádiem ovládat hudbu v hudebním přehávači OS Android (Google Play, Spotify apod.), není tedy třeba do ruky brát mobilní telefon. Základní, běžné funkce hudební aplikace ovládáte samotným autorádiem.
- Dimmer (ztlumení svítivosti) - Funkce Dimmer slouží k automatickému snížení jasu po setmění. Dimmer se dá většinou nastavit i ručně v několika krocích.
- Ekvalizér - Základní nebo parametrický ekvalizér vám umožní jemnějšími kroky nastavit zvuk na jednotlivých frekvencích.
- Vstup na adaptér ovládání tlačítek na volantu - Autorádia vybavená kabelovým vstupem nebo zdířkou 3.5 Jack pro adaptér pro ovládání tlačítek na volantu. Většina značkových autorádií tento vstup má, ze zadní strany těla autorádia.
- Kabel s ISO koncovkou součástí balení - Zezadu na samotném těle autorádia se obvykle nachází specifický 12 - 18 pinový konektor, do kterého se zapojuje redukce na standartní ISO. Tento kabel je vždy součástí balení u značkového aftermarket autorádia a má délku 8 - 15 cm.
|